podcastFree

Imunitu nezlepšíš možno tak, ako si myslíš a balíčky doplnkov výživy na ochranu proti COVID-19 sú poriadny úlet (Podcast)

V dnešnom diele (#17) podcastu sa pobavíme o stále aktuálnej téme, ktorou je imunitný systém & zdravie. Povieme si, ako a či vôbec sa dá boostnuť imunita, aké faktory môžeme ovplyvniť a čo má reálny dopad na náš imunitný systém. Spomenieme si marketing, rôzne fejkové trendy, ktoré tu máme v súvislosti s koronavírusom (COVID-19) a preberieme aj doplnky výživy v súvislosti s touto témou.

Nový diel bude čoskoro aj na Spotify či Apple podcastoch


Spomenuté výskumy:


(1) Najib T Ayas et. al. A prospective study of sleep duration and coronary heart disease in women. Arch Intern Med, 2003.
(2) Sheldon Cohen et. al. Sleep habits and susceptibility to the common cold. Arch Intern Med, 2009.
(3) James E. Gangwisch et. al. Sleep Duration as a Risk Factor for Diabetes Incidence in a Large US Sample. Sleep, 2007.
(4) Bingqian Zhu et. al. Effects of sleep restriction on metabolism-related parameters in healthy adults: A comprehensive review and meta-analysis of randomized controlled trials. Sleep Medicine Reviews, 2019.
(5) David C. Nieman et. al. The compelling link between physical activity and the body’s defense system. Journal of Sport and Health Science, 2019.
(6) David B Pyne et. al. Training Strategies to Maintain Immunocompetence in Athletes. International Journal of Sports Medicine, 2000.
(7) Felipe B. Schuch et. al. Exercise as a treatment for depression: A meta-analysis adjusting for publication bias. Journal of Psychiatric Research, 2016.
(8) Patrick J. O’Connor et. al. Mental Health Benefits of Strength Training in Adults. American Journal of Lifestyle Medicine, 2010.
(9) Caroline E. Childs et. al. Diet and Immune Function. Nutrients, 2019.
(10) J M Daly et. al. Effect of dietary protein and amino acids on immune function. Crit Care Med, 1990.
(11) Kursat Karacabey et. al. The Effect of Nutritional Elements on the Immune System. Physical Education and Sports, 2012.
(12) Seema Patel. Emerging trends in nutraceutical applications of whey protein and its derivatives. J Food Sci Technol, 2015.
(13) Mark L. Dreher. Fruits and Fruit Fiber Emerging Health Effects. Nutrition Science Solutions, 2018.
(14) P D Schley et. al. The immune-enhancing effects of dietary fibres and prebiotics. Br J Nutr, 2002.
(15) James W Anderson et. al. Health benefits of dietary fiber. Nutr Rev, 2009.
(16) Noga Boldor et. al. Optimism of health care workers during a disaster: A review of the literature. Emerging Health Threats Journal, 2012.

Predplať si Premium členstvo a získaj prístup k ďalším 290+ článkom, zľavám
na naše eventy, u našich partnerov, možnosť Q&A a ďalšie exkluzívne výhody.

PREDPLATIŤ PREMIUM

Napíš komentár

Simon Kopunec
Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.