Premium

Vedie vysoký príjem sacharidov k obezite? Meta-analýza z roku 2018 nám dáva jasnú odpoveď

Rok 2018 nám naservíroval meta-analýzu pozostávajúcu zo skúmaní za 26 rokov (celkovo bolo použitých 2665 citácií), pričom sa riešila odpoveď na otázku, či konzumácia vysokého množstva sacharidov vedie o obezite a či vysoko verzus nízko-sacharidové podmienky zmenili risk obezity.

Odpoveď na obe otázky je jednotná. Nie! Pre niektorých tuko-jehovistov našich končinách to bude rana pod pás (aj keď, oni to vedia, len keď majú postavený biznis na nevedomosti a tukoch, ťažko vám to povedia).

A ak ťa zaujíma čo vedie k obezite a nejakým záhadným spôsobom to nevieš, tak je to nekontrolovaný príjem kalórií. Škoda len, že sa stále nájdu nejakí samozvaní odborníci, ktorí vám povedia, že kalórie sú mýtus a z ryže ideš do tuku.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom

Leave a Response

Simon Kopunec
Som zakladateľ Fitclanu a coach. Rád priaznivcov fitness vzdelávam tak, aby faktami, vedou i praxou podložené informácie získali ľudským, zrozumiteľným a objektívnym spôsobom. Ako coach pomáham ľuďom na ceste za zdravším, krajším a viac fit životom bez zbytočných mýtov a marketingových žvástov.