Recepty - sladkéFreeRecepty

Krupicovo-tvarohový koláč s ovocím, bielkovinami, malým množstvom kalórií a brutálnou chuťou (Videorecept)

Všetky ingrediencie zmiešaš, prihodíš k tomu ovocie zo záhrady a máš perfektný koláč. Vďaka tvarohu sa jednoznačne môže pochváliť zaujímavými nutričnými hodnotami – na jeden kúsok pripadá slušných 12 g bielkovín len pri 155 kalóriách. Veľmi sa hodí na letnú sezónu, keďže v ňom môžeme zúžitkovať všetko sezónne ovocie. Veľmi chutný bude aj s čerešňami či marhuľkami. Koláč si kľudne môžeš premenovať aj na nákyp a pripraviť si ho aj ako sladký obed.

 

video by: Marcel Dorušinec / @mersl_d

INGREDIENCIE

250 g hrudkového tvarohu
250 g jemného polotučného tvarohu
100 g krupice
3 vajíčka
70 ml mlieka
70 g medu + 20 g vanilkového cukru *
250 g drobného ovocia (množstvo môžete pokojne aj zdvojnásobiť)

 

POSTUP

Tvarohy, krupicu, med, vanilkový cukor, žĺtky a mlieko spolu zmiešame. Bielky vyšľaháme do tuhého snehu, ktorý jemne vmiešame do cesta. Do formy (20×20 cm) vystlanej papierom na pečenie vlejeme 1/2 cesta. Na cesto porozhadzujeme drobné ovocie (maliny, čučoriedky, jahody…) a ovocie zalejeme zvyšným cestom. Koláč pečieme pri teplote 170°C do zozlátnutia, približne 35 minút. Hotový koláč môžeme podávať samostatne, alebo posypaný práškovým cukrom, s čerstvým ovocím, džemom alebo preliaty ovocnou omáčkou (Rozmixované ovocie s trochou vody a sladidla varené do zhustnutia).

* Sladidlá môžeme zvoliť ľubovoľné, fajn bude aj stévia či xylitol. Ak koláčik plánujete podávať samostatne (bez džemu, cukru či ovocnej omáčky), tak sladidla pridajte viac.

 

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na 1 kúsok, celý koláč rozkrájame na 9 častí

Kalórie: 155
Bielkoviny: 12 g
Sacharidy: 21 g
Tuky: 3 g

Napíš komentár

Simona Malková
Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.