Posledných 25 lístkov na dvoj-webinár pre ženy. - REGISTRUJ SA
Recepty - sladkéFreeRecepty

Bielkovinový cheesecake v poháriku. Poteš niekoho týmto rýchlym nepečeným dezertom (Recept)

Aj nepečené dezerty majú svoje čaro. Sú rýchlo a jednoducho pripravené a zvládne ich aj ten, kto si s rúrou na pečenie naozaj nerozumie. Cheesecake do poháriku je sladká dobrota plná bielkovín, pri ktorej môžeš naplno využiť svoju fantáziu. Kakao môžeš vmiešať do celého krému a dosiahneš čokoládovú verziu, ovocie môžeš vymeniť za iný druh, pridať oriešky či čokoládu…. Máme tu sviatok zamilovaných a partnera/partnerku týmto chutným dezertom určite potešíš. Ak Valentína tráviš sám, množstvo ingrediencií jednoducho zníž na polovicu. Alebo na dvojnásobok, lebo ťa čaká dlhý seriál?

INGREDIENCIE

20 g kešu orechov
20 g ovsených vločiek
10 g orieškového masla
300 g jemného polotučného tvarohu
Sladidlo podľa chuti (med, stévia…)
5 g kakaa
20 ml mlieka
1 ČL citrónovej šťavy
100 g mrazeného ovocia

POSTUP

Kešu orechy a ovsené vločky rozmixujeme najemno. Zmiešame ich s orieškovým maslom a podľa potreby môžeme priliať trošku vody. Zmes vtlačíme na dno pohárika. Na krém vymiešame tvaroh s mliekom, citrónovou šťavou a dosladíme podľa chuti. Do polovice tvarohového krému vmiešame kakao. Krém navrstvíme do pohárikov (môžeme striedať kakaovú vrstvu s obyčajnou). Ovocie s troškou vody povaríme, až dokiaľ nedosiahneme hustejšiu konzistenciu. Ovocie necháme vychladnúť a následne ho navrstvíme na tvarohový krém. Cheesecaky dáme vychladiť do chladničky a podávame.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na 1 porciu, z celkového množstva vyjdú 2

Kalórie: 292
Bielkoviny: 20 g
Sacharidy: 22 g (z toho vláknina 2 g)
Tuky: 15 g

Ak sa ti recept podarí, nezabudni, že sledujeme Instagram a hashtag #fitclan

Mimochodom, máme aj knihu Sladké a Fit, ktorú nájdeš v kníhkupectvách. Viac info o nej uvidíš tu, prípadne si ju rovno objednaj na MartinusPanta Rhei či Albatrose.

Predplať si Premium členstvo a získaj prístup k ďalším 290+ článkom, zľavám
na naše eventy, u našich partnerov, možnosť Q&A a ďalšie exkluzívne výhody.

PREDPLATIŤ PREMIUM

Napíš komentár

Simona Malková
Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.