zdroj: Simona Malková
Recepty - sladkéRecepty

Čokoládový proteínový puding (Recept)

Dnes sa opäť hlásime s fit receptom. Pripravíme si lahodný čokoládový puding, na ktorý budeme potrebovať len 5 ingrediencií. Príprava je takmer rovnako jednoduchá ako pudingy zo sáčku. Výrazný rozdiel je však v tom, že náš neobsahuje žiadne farbivá, arómy a nebudeme doňho pridávať žiaden cukor. Na osladenie nášho pudingu použijeme stéviu, teda prírodné a v zásade bezkalorické sladidlo. O vysoký obsah bielkovín sa postará proteín, takže z nášho pudingu sa razom stane nutrične hodnotná maškrta. Výsledok rozhodne stojí za to, poďme sa teda pustiť do prípravy.

INGREDIENCIE

300 ml mlieka
odmerka proteínu
25g kakaa
25g kukuričného škrobu
stévia

zdroj: Simona Malková

POSTUP

Polovicu mlieka vlejeme do šálky a vmiešame doňho kakao, proteín, stéviu a škrob. Zvyšné mlieko zohrejeme v hrnci na najmenšom plameni. Do teplého mlieka za stáleho miešania vlievame obsah šálky. Miešanie naozaj nepodceňujeme, aby sa nám nevytvorili hrudky. Puding varíme do zhustnutia a rozdelíme ho do dvoch misiek, ktoré dáme na pár hodín do chladničky. Puding podávame vychladený posypaný hoblinkami kvalitnej čokolády.

zdroj: Simona Malková
zdroj: Simona Malková
zdroj: Simona Malková

 

NUTRIČNÉ HODNOTY na jednu porciu (z tohto množstva vyjdú dve)

Kalórie: 197
Bielkoviny: 19 g
Sacharidy: 19 g
Tuky: 5 g

Ak sa ti príprava podarí, nezabudni nás označiť na Instagrame alebo použiť hashtag #fitclan

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho

Staň sa Premium člen a získaš prístup k 230+ novým článkom, zľavy nielen na naše semináre/webináre a ďalšie výhody.

REGISTROVAŤ

Napíš komentár

Simona Malková
Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.