Recepty - sladkéFreeRecepty

Mini citrónové cheesecakes (Videorecept)

Cheesecake-ov už máme na webe niekoľko, no na letné grilovačky a oslavy sa hodí skôr v ľahšie prenosnej podobe – zoznám sa s našimi sviežimi mini cheesecakes. Vďaka citrónovej šťave sú osviežujúce a kyslasté, vďaka tvarohu v nich nájdeš aj bielkoviny a celé to dotvára orieškovo-makový korpus. Môžeš ich podávať samotné alebo ich potrieť citrónovým krémom Lemon Curd. Zakúpiť sa dá vo väčších hypermarketoch, alebo siahni po domácej verzii. Príprava nie je náročná, v chladničke vydrží pokojne aj niekoľko týždňov, len to zrovna nie je nízkokalorická fitness záležitosť. Mini cheesecakes však skvele dochutí a tá jedna lyžica ťa kaloricky nezruinuje.


video by: Marcel Dorušinec / @mersl_d

INGREDIENCIE

na korpus

50 g ovsenej múky (pomleté vločky)
50 g mletých orechov (použili sme kešu)
10 g nemletého maku
30 g rozpusteného masla

na náplň

2 vajíčka
500 g jemného polotučného tvarohu
cca 50 ml citrónovej šťavy (1-2 citróny)
60 g brezového/trstinového cukru

 

POSTUP

Najskôr si pripravíme korpus zmiešaním všetkých ingrediencií. Vzniknutú zmes utlačíme na dno silikónových formičiek na muffinky a dáme ho predpiecť na cca 10 minút pri teplote 180°C. Medzitým si pripravíme náplň – opäť zmiešaním všetkých ingrediencií. Dohladka vymiešaný krém nalejeme na predpečený korpus do muffinových formičiek. Mini cheesecake pečieme do zozlátnutia, približne 20 minút pri teplote 180°C. Pred vyberaním z formičiek ich necháme úplne vychladnúť. Podávame ich buď samotné, alebo potreté citrónovým krémom Lemon Curd.

 

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na 1 mini cheesecake, z celkového množstva ich vyjde 12

Kalórie: 130
Bielkoviny: 7 g
Sacharidy: 11 g
Tuky: 7 g

Predplať si Premium členstvo a získaj prístup k ďalším 290+ článkom, zľavám
na naše eventy, u našich partnerov, možnosť Q&A a ďalšie exkluzívne výhody.

PREDPLATIŤ PREMIUM

Napíš komentár

Simona Malková
Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.