Posledných 25 lístkov na dvoj-webinár pre ženy. - REGISTRUJ SA
Recepty - sladkéFreeRecepty

Nadýchaný a plný bielkovín. Taký je fit trhanec s lesným ovocím (Videorecept)

Ak si ten typ človeka, ktorý vždy lievance aj palacinky nešikovne potrhá, tento recept je presne pre teba. Teda, samozrejme, môžeš si trhnaec spraviť aj keď si kuchár roka :) Na prípravu je naozaj veľmi nenáročný a zvládne ho každý. Trhanec je nadýchaný a jemný vďaka acidku a vyšľahaným bielkam a plný bielkovín vďaka proteínu. Je perfektný na raňajky, no určite sa zúžitkuje aj ako poobedný dezert. Podávať ho môžem s hocičím, čo máš rád. My sme využili lesné ovocie, mandle a čokoládovo-orechové masielko.

video by: Marcel Dorušinec / @mersl_d

INGREDIENCIE

1 vajíčko
80-100 ml acidka/kefíru
40 g celozrnnej špaldovej múky
15 g vanilkového proteínu
1/2 ČL kypriaceho prášku
1/2 ČL škorice
sladidlo podľa chuti (stévia, trstinový cukor..)
štipka soli

voliteľné – lesné ovocie, orechy, orechové maslo..

POSTUP

Žĺtok si oddelíme od bielka. Žĺtko rozšľaháme s acidkom a následne pridáme múku, proteín, kypriaci prášok, škoricu a sladidlo podľa chuti. Ak je cesto príliš husté, môžeme priliať ešte trochu acidka. Bielko si so štipkou soli vyšľaháme do tuhého snehu a jemne ho vmiešame do cesta. Cesto na trhanec prelejeme na vymastenú panvicu, opekáme ho približne 2 minútky z každej strany. Ak sa nám pri otáčaní roztrhne, vôbec to nevadí, trhanec ešte na panvici potrháme na malé kúsky. Podávame ho ešte teplý s lesným ovocím, orieškami, orechovým maslom… Lesné ovocie môžeme popučiť vidličkou, dosladiť podľa chuti  a využiť ho ako “džem” k trhancu.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na celé množstvo

Kalórie: 310
Sacharidy: 35 g (z toho vláknina 4 g)
Bielkoviny: 27 g
Tuky: 8 g

Predplať si Premium členstvo a získaj prístup k ďalším 290+ článkom, zľavám
na naše eventy, u našich partnerov, možnosť Q&A a ďalšie exkluzívne výhody.

PREDPLATIŤ PREMIUM

Napíš komentár

Simona Malková
Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.