Posledných 18 lístkov na webinár o určovaní kalorického výdaja a fit/smart hodinkách! - ZAREGISTROVAŤ
Recepty - sladkéFreeRecepty

Nepečené Snickers tyčinky, na ktorých je jednoduché zostať závislý (Recept)

Na fit verziu sa dá skutočne prerobiť takmer každé jedlo. Dnes sú to sladučké snickers tyčinky s chrumkavými arašidmi. Potešíme aj vegánov a milovníkov nepečených dezertov, keďže sa zaobídeme bez rúry a živočíšnych produktov. Potrebujeme len 5 ingrediencií, no výsledok naozaj stojí za to. Týmito snickerskami očaríš aj ľudí, ktorí zdravšie verzie veľmi nemusia. Ďalšou výhodou je, že ich môžeš skladovať v mrazničke a mať ich po ruke vždy, keď na teba príde chuť na sladké.

INGREDIENCIE

125 g ovsených vločiek
200 g datlí
70 g arašidového masla
30 g arašidov
20 g čokolády

POSTUP

Najskôr si pripravíme datlový karamel. Datle namočíme do horúcej vody aspoň na 5-10 minút aby zmäkli. Následne ich v sekáčiku rozmixujeme čo najviac dohladka (môžeme priliať aj troška vody v ktorej sme ich namáčali). Ďalej prilejeme arašidové maslo a dôkladne premiešame, buď rukou alebo sekáčikom. Ovsené vločky rozmixujeme v sekáčiku na múku a zmiešame ich asi so štvrtinou datlového karamelu. Vzniknutú zmes vtlačíme na dno ľubovoľnej formy vystlanej papierom na pečenie. Navrch natrieme zvyšný datlový karamel, posypeme arašidmi, ktoré jemne zatlačíme a dáme na chvíľku stuhnúť do chladničky. Potom nakrájame na tyčinky a pokvapkáme roztopenou čokoládou. Nezjedené tyčinky skladujeme v mrazničke aj niekoľko týždňov.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

(na 1 tyčinku, z celkového množstva vyjde 9 veľkých tyčiniek)

Kalórie: 199
Bielkoviny: 5 g
Sacharidy: 29 g ( z toho vláknina 1 g)
Tuky: 7 g

Ak sa ti recept podarí, nezabudni sa o fotku podeliť na Instagrame, označiť náš či použiť hashtag #fitclan

Predplať si Premium členstvo a získaj prístup k ďalším 290+ článkom, zľavám
na naše eventy, u našich partnerov, možnosť Q&A a ďalšie exkluzívne výhody.

PREDPLATIŤ PREMIUM

Napíš komentár

Simona Malková
Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.