Recepty - sladkéFreeRecepty

Proteínová zmrzlina, ktorá ťa maximálne schladí za minimálny počet kalórií (Recept)

Bez zmrzliny to cez leto skrátka nejde. Osviežujúca, ľadová, skvelá, no v mnohých prípadoch kalorická (hlavne ak sa bavíme o klasických prevádzkach, kde ťa jeden kopček môže stáť aj vyše 200 kalórií). Alternatívou môžu byť rôzne ovocné sorbety, no aj tie sú hojne dosladzované. Tento recept sa ani nedá nazvať receptom, ide skôr o strašne jednoduchý tip, vďaka ktorému sa schladíš za cenu maličkého množstva kalórií a ako bonus, dáš do seba dávku bielkovín. 3 suroviny, plná miska, žiadny cukor a veľa proteínov. Konzistenciou je táto zmrzka krémová, takže láska na prvé sústo je zaručená. Použiť môžeš akékoľvek mrazené ovocie, takže počas leta si vykúzliš veľa príchutí. Našim favoritom sú jahody, maliny a mango.

INGREDIENCIE

150 g mrazených jahôd (prípadne iného ovocia)
1 odmerka proteínu
50-120 ml mlieka (kravské, kokosové, mandľové..)

POSTUP

Proteín s mliekom rozmiešame v shakeri (najskôr stačí menej mlieka, počas mixovania môžeme jednoducho priliať). Jahody zalejeme proteínom a rozmixujeme dohladka. Čím viac mlieka prilejeme, tým bude zmrzlina redšia, my sme použili 100 ml mlieka. Okamžite podávame a vychutnávame.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na celé množstvo

Kalórie: 184
Bielkoviny: 24 g
Sacharidy: 14 g (vláknina 4 g)
Tuky: 3 g

Predplať si Premium členstvo a získaj prístup k ďalším 290+ článkom, zľavám
na naše eventy, u našich partnerov, možnosť Q&A a ďalšie exkluzívne výhody.

PREDPLATIŤ PREMIUM

Napíš komentár

Simona Malková
Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.