Fitclan coachovia

Tím ľudí, ktorí ti budú radiť a pomáhať dosahovať tvoje ciele.

Simon – @sajmon__


Som zakladateľ Fitclanu a už vďaka stovkám článkom na webe či obsahu na sociálnych sieťach môžete vidieť štýl, ktorým sa uberám. Moje začiatky bez vedomostí boli ťažké, hlavne, keď si človek myslel, že správna fit strava je v podobe celozrnných žemlí so zeleninou. Nasledovalo pár rokov “clean eatingu” s antisociálnym spôsobom, kedy na výlet odmietneš ísť, pretože sa bojíš, že nebudeš môcť zjesť svoje “kulturistické” jedlá. Akékoľvek zakusnutie do niečoho iného ako ryže, vločiek či mäsa, znamenalo hlavu v smútku. Žiadne reálne vedomosti, len nasledovanie toho, čo robí väčšina. Neznášanie raňajok, ale ich konzumácia aj napriek všetkému, pretože si človek myslel, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa a bez nich to nemá zmysel. Aspoň 6 jedál denne (hlavne mäso/ryža), pretože to tak robil každý…

Po čase som si povedal, že naozaj je to tak? Nie je iný spôsob? Ako to je? Fakt je potrebné konzumovať aspoň 6 porcií, raňajkovať a jesť iba kuracie mäso s ryžou a brokolicu? Potom nastala zmena o 180°, ktorá mi pomohla k citeľnému progresu nielen v rámci postavy, ale aj v živote. Čítanie výskumov, kalórie, výživa, teória, veľa teórie, relevantní odborníci, kvalitné zdroje, platené publikácie a členstvá v rôznych research reviews či subscriptions a aplikovanie informácií do praxe. Zmena, kedy je fitness neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Zmena, vďaka ktorej viem x-krát v týždni zjesť mnou obľúbenú zmrzlinu, konzumovať v priemere 3-4 jedlá denne, pretože mi to vyhovuje a zapadá do životného štýlu. Ako som povedal, vie to byť ťažká cesta, ale rád pomôžem, aby ste sa vyvarovali chýb a žili šťastný život bez obrovských limitov, obmedzení, frustrácie.  Vždy mi ide o úplnú personalizáciu a spoločne sa dostaneme na fitness cestu, ktorá ti bude maximálne vyhovovať.

„Neporovnávaj sa s inými. Každý človek by sa mal pozerať hlavne sám na seba a snažiť sa o maximalizovanie svojho progresu“

Vilo


Cvičeniu sa venujem už 10 rokov, pričom takmer tri roky aj súťažne (INBA). Som naturálnym športovcom, ktorý sa neustále snaží o rozvíjanie svojho tela bez dopingu. Neposudzujem druhých, rešpektujem a viem, že každý má vlastnú predstavu, akým spôsobom sa chce rozvíjať, no ja som sa rozhodol práve pre naturálnu cestu a tento spôsob sa snažím prezentovať aj vám. Venujem sa osobnému trénerstvu niekoľko rokov a som aj držiteľom osvedčenia Trénera II. stupňa. Už pár rokov sa stravujem systémom Intermittent Fasting (prerušovaného hladovania), ako aj IIFYM (flexibilného stravovania).

Svoje výsledky, ako aj nadobudnuté skúsenosti a informácie sa snažím prezentovať a sprostredkovávať ďalej, pričom chcem, aby si ľudia uvedomili, že (pekné) výsledky sa dajú dosiahnuť aj inak, ako je to ešte stále zaužívané. Nikoho nepresviedčam o svojej pravde, ale snažím sa ukázať smer a cestu na ktorej konci by mal každý nájsť to, čo hľadá. Ak si chceš jedlo vychutnávať aj napriek tomu, že máš „diétu“, chceš veciam rozumieť a v neposlednom rade byť schopný si sám na konci našej spolupráce zostaviť jedálniček podľa chuti a teda opustiť každodenný stereotyp a slová musím/nemôžem/zakázané atď., neváhaj a poď do toho s nami!

„Teóriu mením na prax a prax na výsledky“

Katka


Moja fitness cesta na serióznej úrovni trvá vyše štyroch rokov. Kedysi som sa rozhodla vyhrať v boji s nadváhou a konečne si splniť sen – dosiahnuť postavu, po ktorej som dlhšie túžila. Vymenila som nekonečné hodiny kardia za činky a správne stravovanie, bola konzistentná a výsledky sa dostavili. Svoje skúsenosti a množstvo odbornej publikácie od relevantných ľudí z fitness sveta som sa rozhodla podčiarknuť úspešným absolvovaním druhého a tretieho stupňa trénerského kurzu National Academy of Sports Medicine UK.

Mojím cieľom je ukázať vám vašu perfektnú cestu k zdravšiemu fit telu. Dôležití ste vy, a práve preto je personalizácia nielen stravy, ale tiež tréningu veľmi dôležitá. Nepošlem ti jedálniček alebo len makrá,a tam to končí. To nie je Fitclan coaching. Našim cieľom je ti pomôcť osvojiť si nové zvyky s stravovať sa tak, aby to vyhovovalo aj tvojmu štýlu života. Nie, nemusíš rátať kalórie ak nechceš. Spoločne vieme nájsť spôsob, ktorý ti bude vyhovovať a vďaka ktorému sa dopracuješ k svojmu cieľu.

Stále si rozširujem svoje vedomosti a zúčastňujem sa seminárov zameraných na výživu, klinickú výživu, psychológiu atď. a vďaka ktorým môžem svojim klientom poskytovať ešte lepšie služby. Taktiež som absolventkou ročného evidence based kurzu nutričného poradcu a od novembra som certifikovaná ako MNU evidence based nutritionist. Vďaka tejto špecializácii som schopná pomôcť aj ľuďom s PCOS, cukrovkou, IBS, ženám pred a po tehotenstve, starším ľudom a pod.

Moje hobby je aj vytváranie zdravších alternatív jedál a verte mi, dá sa schudnúť aj s kúskom „hriešnosti“ v jedálničku, veď som toho dôkazom. Treba si tiež uvedomiť, že ženské telo je odlišné od mužského a práve preto potrebuje trochu iný prístup, keďže hormóny si občas s nami ženami robia čo chcú. Je pre mňa dôležité zdravie a nemusíte sa obávať hormonálnej nerovnováhy, alebo jedenia len nudných jedál. Fitness nie je len o chudnutí či priberaní svalov, je aj o nastavení mysle. Mindset jednoducho zohráva pri zmene takisto dôležitú úlohu. Vďaka osobným skúsenostiam vám poradím v prípade „krízy“, keďže som si tým sama prešla a viem sa vcítiť do vašej kože.

„Je dôležité, aby ste boli konzistentne dobrí, nie len občasne perfektní“

 

Máš otázky ku službám?

Len otázky napríklad ku obsahu, fungovaniu, priebehu služieb – nie ku samotnému stravovaniu a tréningom.