Posledných 18 lístkov na webinár o určovaní kalorického výdaja a fit/smart hodinkách! - ZAREGISTROVAŤ
zdroj: https://www.instagram.com/dbg_plankdoyoga
FreePosilňovanie

Neuveriteľný výkon! Svetový rekord v planku u žien prekonala Dana – mamina, fanúšička jogy a fitness

Dana Glowacka žije v kanadskom Montreale, je mamina, fitness a joga fanúšička, no a po novom aj držiteľka rekordu v najdlhšom planku spomedzi žien. Ten bol doteraz stanovený na brutálne 3 hodiny a 30 minút, no Dana si zapisuje nový rekord. 4 hodiny a 20 minút! Dana začala trénovať niekedy v roku 2014, keď jej syn ukázal rekord v planku v podaní George Hooda. Na začiatok to boli 4 minúty, ale neskôr začala Dana trénovať s Georgom a podarilo sa jej vydržať v planku 2 hodiny a 25 minút. Tento čas ju dostal až do Číny, kde si uchmatla druhé miesto v International World Cup Plank Challenge z roku 2016.

George Hood a Mao Weidong, dvaja rekordéri, ktorí neraz prepisovali históriu v dlžke planku, ju tak nejak vyhecovali. Začala ešte viac trénovať a prihlásila sa na Yin a Yang jogu. Práve joge Dana pripisuje svoj úspech, keďže hovorí, že pri joge poriadne prehĺbila svoj mindset k dokonalosti. Čas na stopkách sa u Dany zvyšoval a keď dosiahla jedného dňa štyroch hodín, vedela, že je čas to zoficiálniť a ako bonus, spraviť synovi radosť. A tak pred pár dňami na First International Plank Training Conference sa stal rekord oficiálnym. Ešte raz – 4 hodiny, 20 minút. to je aktuálny ženský svetový rekord, ktorý asi len tak ľahko niekto neprekoná.

zdroj: https://www.instagram.com/dbg_plankdoyoga

So synom a George-om

zdroj: zdroj: https://www.instagram.com/dbg_plankdoyoga
zdroj: https://www.instagram.com/dbg_plankdoyoga

Na twitteri si môžeš pozrieť zrýchlené video jej rekordu

Len pre zaujímavosť, spomínaný George Hood je 60-ročný námorný dôstojník, ktorý drží aktuálny rekord v planku v čase 10 hodín, 10 minút a 10 sekúnd. Týmto výkonom z roku 2018 prekonal takisto spomínaného čínskeho policajta Mao Weidonga. Ten sa pýši tiež skvelým časom – 8 hodín a 1 minúta.

Predplať si Premium členstvo a získaj prístup k ďalším 290+ článkom, zľavám
na naše eventy, u našich partnerov, možnosť Q&A a ďalšie exkluzívne výhody.

PREDPLATIŤ PREMIUM

1 komentár

  1. To je síce cool, ale pochybujem, že to pre ňu bola prospešné, keďže určite nedokázala udržať správnu techniku počas niekoľkých hodín. Dôležitejšie je sústrediť sa na kvalitu cvičeniu, a nie na to, ako dlho to robíme.

Napíš komentár

Simon Kopunec
Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.