Premium

5 skvelých účtov na Instagrame, ktoré ťa povedú za zdravým a funkčným telom

Keďže nás baví sledovať na Instagrame kvalitné účty, s niekoľkými sa podelíme. Všetky búdu dnes v podobnej réžii. Pôjde o profily, ktoré ťa poženú za zdravším telom. Budú znázorňovať rôzne mobility drilly, objasňovať možné príny bolestí ramien/kolien/lakťov a iných častí tela, ukážu ti efektívne streče a spôsoby, ktoré ti môžu pomôcť zdvíhať ťažšie váhy a kvalitnejším spôsobom, ukážu ti jednoducho všetko, čo ti pomôže na ceste za lepšími výkonmi, funkčným telom bez bolesti.

@vinnierehab

Vinh je fyzioterapeut a zakladateľ centra Myodetox. Poznať ho môžeš napríklad aj z videí Christiana Guzmana, kedy ho Vinh neraz naprával alebo mu ukazoval rôzne streče a pohyby, ktoré majú pomôcť za zdravším a viac funkčným telom. Na profile nájdeš aj rôzne videá objasňujúce napríklad bolesť hlavy či (ne)správne polohy pri spánku. Okrem toho samozrejme všetko, čo som písal v úvode tohto článku.

@moveu_official

Dvaja chlapíci, ktorí poňali túto tému iným spôsobom. Zábavne sa snažia poukázať na rôzne chyby a naučiť ťa fixy, ktoré ti pomôžu. Dr. Mike je tu učiteľ a Andrew žiak, ktorý má vždy nejaký problém alebo robí niečo nesprávne. Dokopy tvoria duo a ľudským rozumným spôsobom ukazujú, prečo ťa bolí to a čo robíš zle, ak robíš tamto.

@squat_university

Asi jeden z najznámejších profilov, kde Dr. Aaron Horschig pomocou videí edukuje, snaží sa ti pomôcť s bolesťou, optimalizovaním výkonu pri rôznych cvikoch nielen v posilke. Čaká ťa tona videí a prídeš si na svoje hlavne ak sa venuješ silovému cvičeniu.

@dr.jacob.harden

Dr. Jacob Harden je tu s kvalitnými ukážkami z oblastí ako bolesť chrbta, efektívnejšia rozcvička, technika deadliftov, rutiny na stred tela, cviky na posilnenie zadku, bolesť lakťov, problémy pri drepoch a ďalších tisíc obdobných tém.

@joetherapy

Joe Yoon a jeho tenisová loptička na úvod v každom videu. Aký je za tým príbeh? Keď začal robiť videá, zaoberal sa zväčša uvoľnovaním svalov a chcel, nech ľudia vedia, že vo väčšine prípadoch na to potrebujú nejaký typ loptičky (tenisová, lakrosová…). A tak ňou mával na začiatku videí. Neskôr ale začal robiť videá, kde prezentoval rôzne streče, a tak loptičku na začiatku jednoducho zahadzoval, aby ľudia vedeli, že ide o takýto typ videa.V každom prípade, ako už vieš, Joeho videá sa zameriavajú na strečing a uvoľnenie svalov. Naučíš sa kopec zaujímavých strečov, ktoré ti pomôžu uvoľniť svaly či zlepšiť rozsah pohybu a cítiť sa pri niektorých cvikoch ako v bavlnke.

Zdieľaj kvalitný obsah ďalej

0Shares

Leave a Response

Simon Kopunec
Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.