Premium

Super dostupnosť, cena i kvalita. Proteínová tyčinka a nápoj, ktoré si zaslúžia pozornosť

Mnohí poznáte, iní konečne dostanete náš názor a pre niektorých to bude novinka. Reč je o proteínových tyčinkách a proteínovom nápoji z DM drogérie. DM-ka je snáď všade, u nás i v zahraničí. Vypichnúť musím proteínovú tyčinku a nápoj, ktoré vďaka dostupnosti, cene a kvalite musí poznať každý fanúšik solídnych proteínových produktov. Nejde síce o žiadnu novinku, ale vieme, že nie každý je s týmito produktami oboznámený.

Proteínová tyčinka Sportness Eiweiß 50 % (prípadne aj 60 %)

V prvom rade treba zdôrazniť, nech hľadáš tú 50 alebo 60-percentnú, keďže majú aj tyčinky s nižším percentuálnym podielom bielkovín. 50 %-ná v príchuti crispy white chocolate je podľa mňa najlepšia, no nie je to len o chuti. Za 1,19 € (24,90 CZK) dostaneš proteínovú tyčinku, ktorá má 162 kcal, 22.5 g bielkovín, 10.3 g sacharidov a 4.72 g tukov. V zložení je na prvých priečkach mliečna bielkovina (bielkovinový koncentrát zo srvátky, kazeinát vápenatý, izolát mliečnej bielkoviny), hydrolyzát kolagénu a biela čokoláda so sladidlami (sladidlo je použité maltitol). Mohlo by to byť lepšie, ale i tak je to na dnešné pomery skutočne fajn a hlavne za tú cenu. Mnohé o polovicu drahšie tyčinky sú na tom naopak o polovicu horšie z hľadiska zloženia, čo je smutné. Síce kúpiš v DM-ke aj fajn Barebellsku, ale za 2,49 € (cena dvoch Sportness Eiweiß 50 %), ktorá ti doručí “len” 20 g bielkovín a “až” 199 kcal.

Proteínový nápoj Sportness Eiweiß Drink

Za necelé 2 eurá dostaneš 330 ml proteínový nápoj, ktorý je na tom ako tyčinka – výborná dostupnosť i keď úprimne neviem, ako je na tom Slovensko a či nie je len v tých najväčších DM-kách. V Česku je na každom kroku a v zahraničí tiež a keďže nejde o žiadny nový produkt, dúfam, že na Slovensku bude čoskoro tiež všade. Super cena, fajn zloženie (odtučnené mlieko, voda, mliečna bielkovina, kakaový prášok…). V jednej fľaške nájdeš 172 kcal, 25 g bielkovín, 16 g sacharidov a 1.3 g tuku. Len pre porovnanie, v známom proteínovom drinku RAJO Active Protein je 267 kcal, 30 g bielkovín, 27 g sacharidov a 2 g tuku. Zloženie je viac-menej podobné a komu nevadia tie sacharidy v Rajo drinku, aj to bude fajn voľba v prípade núdze o bielkoviny. DM drink však stále vedie.

P.S: príspevok nie je sponzorovaný a aj keby bol, tak by sme boli len radi :D


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom

Leave a Response

Simon Kopunec
Som zakladateľ Fitclanu a coach. Rád priaznivcov fitness vzdelávam tak, aby faktami, vedou i praxou podložené informácie získali ľudským, zrozumiteľným a objektívnym spôsobom. Ako coach pomáham ľuďom na ceste za zdravším, krajším a viac fit životom bez zbytočných mýtov a marketingových žvástov.