Dvoj-webinár pre ženy je tu! Nezabudni sa zaregistrovať už dnes - ZAREGISTROVAŤ
Freefitclan

Fitclan dvojseminár spojil stravovanie i tréning a naplnilo sa to, v čo sme dúfali (Fotoreport)

Po poslednom seminári z konca marca sme sa rozhodli, že opäť posunieme level. Náš Taktický prístup ku strave a kalóriám sme preto doplnili ďalším seminárom – Systematický prístup k tréningu. Strava aj tréning sú neoddeliteľnou kombináciou, a tak sme vytvorili dvojseminár a zároveň víkend nabitý informáciami. Víkend, na ktorý sa nezabúda! Dokopy zhruba 10 hodín vzdelávania, skvelej atmosféry, fanúšikov Fitclanu a zdravého životného štýlu. Opäť to bolo famózne!

Každého sme najprv obdarovali…

A potom všetci spokojne nasávali informácie. 200 ľudí, teda limit lístkov, ktorý sa vypredal extrémne rýchlo už 2 mesiace pred seminárom

Kalorické porovnávanie v teoretickej rovine

a potom aj v praktickej

A keď už sme pri tom maškrtení, vďaka patrí aj sponzorom a nepreskakuj túto časť reportu, čaká ťa jeden fun fact. Vybaviť toľko vecí do Fitclan tašky nie je ľahké, navyše, keď chceme len produkty od firiem, s ktorými sme stotožnení. Nemáme z toho ani cent, len skvelý pocit (a na komplet zaplnené 3 väčšie autá :D), že vás potešíme už hneď pri vstupe, a tak dúfame, že ich minimalne označíte na Instagram stories, nech podporia aj ďalšie Fitclan semináre.

R3ptile, dlhoročný partner seminárov doručil ich super orieškové maslá (konkrétne Cheat Spread s pridaným proteínom, ale majú aj kategóriu Nuts!), navyše v brutálnej príchuti snickerdoodle. Ďalší dlhoročný partner, Namaximum, zase doručil  každému 150 g srvátkového proteínu WPC 80 a proteín bol aj počas celého seminára ako možné občerstvenie. Podpora seminárov bola aj od Barebells, ktorých sme poprosili o ich proteínové tyčinky a proteínový milkshake, pričom s radosťou Fitclan seminár podporili. No a kvalitných bielkovín nie je nikdy dosť a aj Aktin nám poskytol ich proteínové tyčinky charakteristické prírodnými ingredienciami a množstvom vlákniny. Keďže naša Simonka je aktuálne vo Fínsku, domáce koláčiky neboli, a tak sme vybavili alternatívu v podobe cool snackov, sladkých i slaných (guľôčky, tyčinky a čipsy) od firmy HiQ (High Quality Food). Rastlinné produkty v rôznych príchutiach a s minimalistickým zložením, bez lepku, bez laktózy, s vlákninou a ako snack fakt úžasná vec. Red Bull-u ďakujeme za plechovky s energiou, ktoré boli počas seminára k dispozícii. Fun fact: Boli firmy, ktoré to skúšali spôsobom, že nám za promo na seminári zaplatia nemalý peniaz, aby sme sme ich produkty odprezentovali, ale bol to, ako to pekne povedať, no bullshit, takže vieš, čo sme asi odpísali. Spaľovač tukov by vás asi poriadne zmiatol :D

Maškrtenie však hralo len vedľajšiu rolu, hlavné boli evidence-based informácie a mega atmosféra

Vždy nás teší, keď sa za nami počas pauzy zastavíte pokecať. Netreba sa hanbiť!

A tradične Q&A na záver

A zakončili sme to typickou spoločnou

Po úžasnej sobote to už ale také tradičné nebolo. Síce sme sa išli tradične najesť a oddýchnuť si, ale v nedeľu ráno sme už pripravovali všetko podstatné na druhý deň. Na pokračovanie, a teda Systematický prístup k tréningu. Premiéra semináru, no podľa doterajších feedbackov sa naplnilo to, v čo sme dúfali. Seminár zožal mega úspech, a tak tréningovými seminármi budeme rozhodne pokračovať! Dokonca ste nám niektorí napísali, že prehodnotíte celý svoj tréning a konečne máte prehľad v tom, ako k trénovaniu pristupovať podľa cieľov.

Prebrali sme všetko. Od svalových vlákien cez fázy pohybu, mechanizmy rastu svalov, rôzne fakty a mýty, RPE, periodizáciu, vhodný objem, intenzitu či frekvenciu tréningu, intenzifikačné metódy, BFR tréning, zopár cvikov a tipov, rozdelenie tréningov podľa rôznych scenárov a ešte oveľa viac. Jednoducho si predstav si 5 hodín nabitých informáciami o cvičení.

A z toľkých informácií ti jednoznačne vyhladne

Či išlo o nejaký ten rap alebo iba info k téme, to vedia len semináristi :)

Otázky nechýbali ani v súvislosti s cvičením

Pokec a fotenie na záver

Ďakujeme!

O super fotky sa postarala Kristína (@kikeseats / @kikesmo)

Viac fotiek v galérii

Predplať si Premium členstvo a získaj prístup k ďalším 290+ článkom, zľavám
na naše eventy, u našich partnerov, možnosť Q&A a ďalšie exkluzívne výhody.

PREDPLATIŤ PREMIUM

Napíš komentár

Simon Kopunec
Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.