ZdraviePosilňovanieStrava

10 dôvodov, prečo využiť Fitclan služby a vložiť svoj (fitness) život do rúk ľuďom, ktorým na tebe záleží

Deviateho deviaty, rok 2016. Magický dátum, kedy sme spustili náš Fitclan Online Coaching. Aktuálne už spolupracujeme s niektorými z vás a pre ostatných sme si nachystali desať pádnych dôvodov, prečo minimálne pouvažovať práve o Fitclan službách. Oplatia sa? Čo dostanem navyše ako inde?

#1 Sme obyčajní ľudia, ktorí zmenili svoj životný štýl o 180 stupňov. Sme jedni z vás

Nie sme žiadne nadprirodzené bytosti ani stroje, sme jednoducho ľudia, tak ako vy. Rozdiel je, že s vedomosťami, informáciami a praxou sme o niekoľko rokov popredu a chceme, aby ste si uľahčili svoju fitness cestu a zefektívnili ju. Zlepšili celý život. Nenarodili sme sa s výskumami v hlave či s dokonalou postavou. Tú ani nikto z nás nemá a netvrdí to o sebe. Čo však tvrdíme je fakt, že sa chceme neustále zlepšovať a posúvať vpred a vieme, že niečo ako “dokonalosť” neexistuje. Máme normálny život, ako väčšina z vás. Máme však za sebou veľa fitness vedomostí, ktoré vám s radosťou odovzdáme.

„Pred niekoľkými rokmi, kedy môj voľný čas vypĺňalo hlavne Call of Duty, by som sa vysmial každému, kto by povedal, že raz sa budem venovať cvičeniu, výžive a pomáhaniu ľuďom, alebo že budem šéfredaktor nejakého fitness webu, ktorému môžu ľudia veriť. Teraz viem, že ide o vec, čo ma baví, napĺňa a chcem spoločne s ľudmi, s ktorými sme na rovnakej vlne,Vilom a Katkou, nech sa to tu u nás na Slovensku zlepší, odbremení od fitness mýtov a spoločne chceme ľuďom pomáhať.“ 

10 dôvodov, prečo využiť Fitcult služby a vložiť svoj (fitness) život do rúk ľuďom, ktorým na tebe záleží
zdroj: instagram.com/sajmon__

#2 Prešli sme si hocičím

Jedenie každé 2 hodiny? Skúsili sme. Intermittent fasting (prerušovaný pôst)? Skúsili sme. Keto či sacharidové vlny? Skúsili sme. 6 jedál či 3 jedlá denne? Skúsili sme. Taký či onaký tréningový princíp? Takisto sme skúsili všeličo. Low-carb? Poznáme. Za tie roky však vieme praktické tipy, poznáme výhody a nevýhody a presne vieme, čo by vám mohlo pasovať do vášho životného štýlu. Niektorí fungujú na “clean” jedení a tak to automaticky musí vyhovovať všetkým. Ďalší preferujú Intermittent Fasting a naordinujú ho každému jednému bez ohľadu na tisíc dôležitých vecí. My sa snažíme prísť na tú správnu, pokojne i do konca života funkčnú a preferovanú metódu napasovanú na tvoj život! Vieme, čím si ty nemusíš prechádzať a tak zbytočne strácať čas a dlhé mesiace, či dokonca roky len skúšaním. Navedieme ťa na cestičky, ktoré budú z najväčšou pravdepodobnosťou ako uliate.

#3 Nemáme jeden systém

Každý nový človek = nové základy. Vždy staviame na tom, čo spoločne zistíme a aké info nám o sebe poskytneš. Nechceš počítať kalórie, aj keď ste si vypočuli výhody a nevýhody? V poriadku, vyskúšame metódu “dlaň ako odmerka” alebo inú. Nechceš Intermittent Fasting? Nechoď! Chceš raňajkovať? Raňajkuj. A chcel by si raňajkovať konkrétne “toto a toto”? Pravdepodobne budeš môcť, a ak náhodou nie, minimálne poradíme, či je to optimálne pre tvoje ciele.

„Ak by mi niekto pred pár rokmi povedal, že budem blázon do študií, vzdelávania sa a cvičenia, asi by som sa fajn zasmiala, len mávla rukou a povedala: “No určite!” Prešla som si obdobím, keď som bola Zumba kráľovnou, ale po čase ma to prešlo. Práve preto som sa bála, keď som sa pustila do posilňovania. Nevedela som, ako dlho mi toto celé “chcem byť fit” vydrží. Teraz ale po skoro štyroch rokoch môžem s kľudným svedomím povedať, že nielenže som dosiahla svoj cieľ, ale naďalej som “hladná” po nových informáciách a práve preto sa aj stále vzdelávam a dopĺňam si vedomosti. Tým, že si niekto skončí kurz vzdelávanie nekončí.“

10 dôvodov, prečo využiť Fitcult služby a vložiť svoj (fitness) život do rúk ľuďom, ktorým na tebe záleží
zdroj: instagram.com/dangerousmissk

#4 Naše informácie sú teoretické, potvrdené vedou a zároveň praktické

Poskytované rady nebudú len v štýle, že sme si niečo vyskúšali a teraz to aplikujeme na teba. Uvádzame iba princípy a informácie, ktoré sú zároveň potvrdené vedou a majú svoju oporu aj v tejto oblasti. Množstvo metód sme vyskúšali, aktívne sa im venujeme, testujeme. Coach Vilo dokonca súťaží a má množstvo hodnotných rád z oblasti súťaženia a stravy v rámci prípravy na pódiá.

#5 Nie sme typickí posilkoví “broscience” tréneri

No, počúvaj. Po šiestej nebudeš jesť sacharidy, kardio budeš robiť ráno nalačno o 6:00, bude to bicykel a nie beh, trénovať budeš povinne presne 6x do týždňa a že ti nevyhovuje raňajkovanie ma nezaujíma, je to najdôležitejšie jedlo dňa! Nie, nie a ešte raz nie! Zabudni na tieto často vídané scenáre. Je to na smiech, ale niektorí vám skutočne nakážu robiť veci, ktoré nielenže sú zbytočné a nijak nimi nesplníte svoj cieľ rýchlejšie, ale veci, ktoré často v zárodku ukončia akékoľvek odhodlanie a chuť.

#6 Iní ako iní

Vieš, že sme vždy boli iní. Poukazovali na kvalitné relevantné veci, ale zároveň aj na hnus a zavádzajúce informácie vo fitness priemysle. Rovnako funguje aj náš Fitclan Coaching. Oplýva kvalitou a tým, na čo ste zvyknutí za 3 a pol roka našej existencie, za ktorú sme vás zatiaľ nesklamali a v žiadnom prípade nedopustíme, aby to bolo inak. Nevstupujete do neznámych vôd, ale do sveta Fitclanu. Náš cieľ je zlepšiť situáciu v oblasti coachingu a seriózne ľudom pomáhať zlepšovať ich život.

„So Simonom máme viac spoločného ako len to, že sa snažíme zmeniť vnímanie ľudí v oblasti fitness. Rovnako ako on aj ja som premrhal veľa hodín svojho života pri hre Call of Duty (okolo 5000, bez srandy!). V tej dobe by mi nenapadlo, že raz (o 10 rokov neskôr) tu budem stáť ako úplne iný človek, ktorý zmenil nie len svoje telo, ale aj myslenie, ciele, vízie a ktorý chce byť pre vás všetkých dobrým vzorom, motiváciou a poradcom. Cesta je dlhá, no stojí zato a preto poď do toho s našim Fitclan tímom!“

10 dôvodov, prečo využiť Fitcult služby a vložiť svoj (fitness) život do rúk ľuďom, ktorým na tebe záleží
zdroj: instagram.com/coach_vilo

#7 Zapredať sa? Nehrozí

Mohli sme spolupracovať a písať promo články za peniaze o funkčných žuvačkách na chudnutie? Áno, dostali sme aj takú ponuku. Spravili sme to? Nie. Niektorí tréneri vás doslova donútia kúpiť taký či onaký značkový proteín, pretože on(a) má s nimi affiliate program a získa nejaké to %. My vám nebudeme hovoriť, aby ste si kúpili toto či tamto. Pásy okolo brucha propagovať veru nebudeme, ale naopak, dáme vám tipy na veci, ktoré sú naozaj kvalitné, ktoré buď sami (po)užívame, alebo vám poskytneme tipy na veci, ktorým sa naopak vyhnúť a nemíňať na ne peniaze. Takisto budeme brať do úvahy množstvo ľudí. To bude limitované. Nie je možné starať sa dokonale o 10 ľudí naraz, ak budeme chcieť zachovať kvalitu a 100 % personalizáciu.

#8 Jedálniček. Jedálniček. Jedálniček. Jedálniček. Jedálniček

Nič iné sa snáď v kruhoch trénerov ani neskloňuje. Aj jedálniček – presný zoznam jedál a časov s doplnenými informáciami o kalóriách a makroživinách (niekde ani to nedostaneš) má svoje výhody a nevýhody. Treba si uvedomiť, že toto je Fitclan Coaching. Nie Fitclan Jedálniček. V našich stravovacích balíčkoch je jedálniček na mieru s viacerými alternatívami jedál len malé percento toho, čo v skutočnosti dostanete. Uff, teraz si si možno vydýchol, že ti ho naozaj dáme, ale s nami 9 z 10 ľudí po skončení spolupráce bude pravdepodobne vedieť, ako si jedálniček zostrojiť o mesiac, pol roka či o 8 rokov. Pretože je to coaching, pretože si môžeme neustále písať, skypovať a pokojne sa môžeme aj osobne stretnúť. Dostaneš “trénera na telefóne”, ktorý ti povie prečo toto jedlo áno a tamto nie, prečo teraz a nie o hodinu. Napadá ti iná otázka? Pýtaj sa. Toto je coaching, toto nie je (iba) jedálniček. Ak budeš klásť dobré otázky, dostaneš to, čo sa u žiadneho trénera nenaučíš za čas, ktorý s ním stráviš.

#9 Spája nás jedno a to isté

Chceme zlepšiť situáciu na Slovensku. Všetci traja! Chceme, aby sa minimalizoval ten počet správ na sociálnych sieťach, kedy nám píšu ženy, čo majú robiť, pretože už 2 mesiace nemali menštruáciu. Chceme, nech sa s nami človek za dané obdobie naučí veci, ktoré bude schopný využívať do konca života.

Desiaty dôvod môžeš byť práve ty. Pretože ty si ten, alebo tá, koho (fitness) život sa môže zlepšiť a pokúsime sa, aby sa nielen zlepšil, ale aby si mal informácie, ktoré ťa posunú na novú úroveň.

Viac informácií o Fitclan službách nájdeš tu

Referencie nájdeš tu

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho

Staň sa Premium člen a získaš prístup k 230+ novým článkom, zľavy nielen na naše semináre/webináre a ďalšie výhody.

REGISTROVAŤ

Napíš komentár

Simon Kopunec
Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.