Premium

Vyše 7 miliónov predaných kníh o strave podľa krvných skupín, ale ani nová štúdia ju nepodporuje

O strave, kde zistíš podľa krvnej skupiny, čo by si (ne)mal jesť, sme si už písali kompletný článok. Išlo však o pomerne staršiu záležitosť a pár dní dozadu vyšla nová štúdia, ktorá toto stravovanie približuje. Človek si myslel, že ak sa predá vyše 7 miliónov kusov knihy “Eat Right 4 Your Type” vo viac ako 60 jazykoch, bude to trhák, revolúcia a konečne nejaká “správna” strava. Omyl.

Najnovšieho výskumu sa zúčastnilo takmer 1000 ľudí v priemernom veku 44,6 rokov. Keďže o tejto strave máme článok, len v skratke si povieme výsledky nového výskumu. Uvádza sa, že tu nie je žiadna súvislosť medzi takouto stravou a biomarkermi kardiometabolickej choroby u dospelých ľudí s nadváhou. Výskumníci dodávajú, že teória tejto diéty je neplatná.

Vždy, keď sa preukázali nejaké benefity tejto stravy, nešlo o nič iné, než fakt, že ľudia prestali jesť ako idioti. Jednoducho, táto strava je založená na tom, že ješ kvalitne a keď na ňu naskočíš, prestaneš jesť odpad, je jasné, že nejaké benefity nastanú. Nikdy sa však nepreukázala priama spojitosť s krvnými skupinami.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom

Leave a Response

Simon Kopunec
Som zakladateľ Fitclanu a coach. Rád priaznivcov fitness vzdelávam tak, aby faktami, vedou i praxou podložené informácie získali ľudským, zrozumiteľným a objektívnym spôsobom. Ako coach pomáham ľuďom na ceste za zdravším, krajším a viac fit životom bez zbytočných mýtov a marketingových žvástov.