Premium

Alkohol a hlad: Prečo ťa vždy láka tá bageta z pumpy po párty?

Áno, alkohol zvyšuje apetít, a preto na teba mrkajú tie kebaby a bagety o tretej ráno po fláme. Pozrime sa, do akej miery. V tomto výskume figurovalo 12 mužov, ktorí sa mali ísť najesť do bufetu (resp. do stravovacieho zariadenia, kde si vyberáš/nakladáš jedlo sám). 30 minút pred tým však pili (prvý scená...


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom

3 komentáre

  1. No stále, to je len jednoduché tvrdenie, ktoré každý pozná. Očakával som štúdie alebo vedecké vysvetlenie, “Prečo ma vždy láka tá bageta z pumpy po párty”.
    Akým konkrétnym procesom alkohol podporuje apetít? To by bola úžasne zaujímavá informácia a odpoveď na otázku.

    Zatiaľ by sa mal článok volať “Koľko kalórií navyše ťa môže stáť jedna párty?” alebo “Alkohol a hlad: konkrétne čísla. Vieme, koľko si v piatok zjedol a nevytrackoval”

    1. Skús si to prečítať znova, odpoveď je tam, v podstate hneď v prvej vete. Vďaka (alebo skôr kvôli) alkoholu nastávajú mechanizmy spojené so zvyšovaním apetítu, čiže chuti do jedla. Ak je niekto po párty so značným množstvom alkoholu v krvi, vidí otvorenú pumpu alebo nejaký obchod s jedlom, jednoducho ho to jedlo bude pravdepodobne viac lákať, keďže jeho apetít je akútne zvýšený. Apetít = chuť do jedla, tak niet divu, že to nakoniec tou bagetou skončí, prípadne kebabom, ktoré často bývajú otvorené do noci :)

Napíš komentár

Simon Kopunec
Som zakladateľ Fitclanu a coach. Rád priaznivcov fitness vzdelávam tak, aby faktami, vedou i praxou podložené informácie získali ľudským, zrozumiteľným a objektívnym spôsobom. Ako coach pomáham ľuďom na ceste za zdravším, krajším a viac fit životom bez zbytočných mýtov a marketingových žvástov.