zdroj: Simona Malková, fitclan
Recepty - sladkéFreeRecepty

Nízkokalorické a mäkučké pumpkin spice keksíky s kúskami čokolády (Recept)

Sušienky vždy padnú vhod. Najmä, keď do nich idú samé nutrične zaujímavé ingrediencie. Jedna má len 80 kalórií a chutia skvele. Postup je veľmi jednoduchý, jediný háčik je v tekvicovom pyré, ktoré si treba pripraviť vopred, no v chladničke vydrží aj týždeň. Určite nezabudnite dať hotové cesto schladiť, keďže je pomerne lepivé. Najlepšie chutia ešte teplé, preliate čokoládou.

INGREDIENCIE

200 g celozrnnej špaldovej múky
120 g tekvicového pyré*
60 g arašidového masla
50 g medu + pár kvapiek flavdrops
1 vajíčko
30 ml vody
70 g (50+20) horkej čokolády
1 ČL kypriaceho prášku
1 ČL škorice
1/2 ČL mletého zázvoru

POSTUP

Tekvicové pyré zmiešame s vajíčkom, vodou, medom, arašidovým maslom a flavdrops. Ďalej prisypeme múku, kypriaci prášok, škoricu, zázvor a dôkladne premiešame. Na záver vmiešame 50 g čokolády a cesto dáme približne na 15 minút do chladničky (bude sa s ním ľahšie pracovať). Navlhčenými rukami z cesta tvarujeme guličky, ktoré roztlačíme do tvaru sušienky. Pečieme pri teplote 180°C približne 10-15 minút. Pred podávaním ich prelejme  roztopenou čokoládu zo zvyšných 20 g.

*Tekvicu hokkaido prekrojíme na polovicu a vydlabeme z nej semienka. Pečieme ju v trúbe približne 30-40 minút (dokiaľ nezmäkne) šupou hore. Následne ju ošúpeme a rozmixujeme tyčovým mixérom na hladké pyré.

zdroj: Simona Malková, fitclan
zdroj: Simona Malková, fitclan

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na 1 sušienku, z celkového množstva ich vyjde 21

Kalórie: 80
Bielkoviny: 2 g
Sacharidy: 12 g
Tuky: 3 g

Napíš komentár

Simona Malková
Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.