Recepty - sladkéFreeRecepty

Plnené tvarohové taštičky ti za málo kalórií doručia chutný zážitok plný bielkovín (Recept)

Pri tomto recepte sme sa inšpirovali cestom z našej tvarohovej pizze. Teda z receptu, ktorý patrí medzi vaše najobľúbenejšie. Nízkokalorické, plné bielkovín a chutné. Kokosová múka je v ceste naozaj potrebná, aj keď je jej máličko. Bez nej hrozí, že sa cesto potrhá, takže ju nevynechávaj. My sme ako náplň zvolili šťavnaté čučoriedky v kombinácii s vanilkovým pudingom. Voľba je však na tebe a je tu veľký priestor na experimentovanie. Poďme teda vypekať, lebo tieto taštičky si isto zamiluješ.

INGREDIENCIE

cesto

150 g jemného tvarohu
50 g celozrnnej špaldovej múky
15 g kokosovej múky
1 vajíčko + 1 vajíčko na potretie
ľubovoľné sladidlo podľa chuti (stévia)

náplň

10 g vanilkového pudingového prášku
100 ml mlieka
sladidlo podľa chuti (flavdrops)
50 g čučoriedok

POSTUP

Najskôr si pripravíme puding. Prášok rozmiešame v mlieku, dosladíme podľa chuti, uvaríme do zhustnutia a necháme vychladnúť. Cesto si pripravíme zmiešaním všetkých ingrediencií a malo by nám vzniknúť tuhšie cesto. Podľa potreby môžeme prisypať kokosovú múku. Cesto si rozdelíme na 5 častí (vyjde 5 taštičiek) a pomocou lyžice ho rozotrieme na pečiaci papier na tenučký kruh. Do stredu dáme lyžičku pudingu, čučoriedky a pomocou papiera na pečenie kruh prehneme do tvaru taštičky a strany k sebe „prilepíme“. Náplne nedávajte príliš veľa, aby počas pečenia nevytiekla. Taštičky potrieme vajíčkom a pečieme približne 15 minút pri teplote 180°C. Pre cukrový efekt ich pred podávaním môžeme poprášiť kokosovou múkou.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na 1 taštičku, z celkového množstva ich vyjde 5

Kalórie: 102
Bielkoviny: 7 g
Sacharidy: 15 g
Tuky: 2 g

Predplať si Premium členstvo a získaj prístup k ďalším 290+ článkom, zľavám
na naše eventy, u našich partnerov, možnosť Q&A a ďalšie exkluzívne výhody.

PREDPLATIŤ PREMIUM

Napíš komentár

Simona Malková
Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.